Integrovaná střední škola - Valašské Meziříčí


Rychlé odkazy: Mapa stránek Facebook Novinky RSS Textová verze stránky

English Deutsch Stránky v češtině
Aktuálně: Vyhlášení 4. kola přijímacího řízení pro šk. rok 2018/2019
 

Besip - květen 2013

Odborná stáž chemiků Nováky - 05.2012

Taneční 2015-2016

Kuchyně, jídelna

Anglické dny - 02.2014

Slavnostní vyřazení tříd S4M, CHE4M, E4M, N2A

RADEGAST BIRELL CUP 2009

Více fotek najdete v fotogalerii.

Aktuality & novinky

Projekt „Střední školou bez problémů“ končí, ale pomáhat bude dál

  • Publikováno: Středa 06.02.2013
  • Zařazení aktuality: Projekty
  • Shrnutí: V únoru 2013 se uzavře 19 měsíční úsilí, které ISŠ-COP věnovala projektu „Střední školou bez problémů“.
Projekt „Střední školou bez problémů“ končí, ale pomáhat bude dál

V únoru 2013 se uzavře 19 měsíční úsilí, které ISŠ-COP Valašské Meziříčí věnovala projektu „Střední školou bez problémů", spolufinancovanému z fondů EU v rámci operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost.
V nově vybavených prostorách vzniklo Intervenční centrum pro studenty, kde probíhaly skupinové programy a především individuální konzultace. „Zájemci využívají jak možnost doučování, tak se svěřují s osobními problémy v rodině a vztazích. Někdy se jedná o jednorázová setkání, jindy jde o dlouhodobější pomoc, mnohdy s aktivním zapojením rodičů. Sociální pracovnice Intervenčního centra také poskytuje v případě potřeby kvalifikovaný doprovod například na jednání s úřady," sděluje vedoucí centra Šárka Nováková. Individuální práce s klienty bude pokračovat i nadále, jen v menším rozsahu.
V rámci končícího projektu „Střední školou bez problémů" byla poprvé v pedagogickém prostředí využita metodika časné identifikace a krátké intervence rizikového chování. „Více než roční cyklus vzdělávání přinesl pedagogům ISŠ-COP kromě zmíněné problematiky také další témata, jako je péče o vlastní duševní zdraví, komunikace s dospívajícími nebo vzájemné sdílení praktických zkušeností," dodává hlavní lektorka MVDr. Kateřina Janovská, odborník v metodice tzv. krátkých intervencí. Pilotní zkušenosti mohou pomoci rozšířit tuto komunikační strategii i mimo oblast zdravotnictví, kde je v současnosti již úspěšně využívána.

 


 
Integrovaná střední škola - Centrum odborné přípravy a Jazyková škola s právem státní jazyková zkoušky Valašské Meziříčí

Palackého 49
75701 Valašské Meziříčí
571 685 222
posta@isscopvm.cz

Fotky a videa
Domov mládeže