Integrovaná střední škola - Valašské Meziříčí


Rychlé odkazy: Mapa stránek Facebook Novinky RSS Textová verze stránky

English Deutsch Stránky v češtině
Aktuálně: Vyhlášení 4. kola přijímacího řízení pro šk. rok 2018/2019
 

EDISON

Imatrikulace

Olima 10.2013

Dětské slyšení 2013

Pekařská sobota 2009

Fotosoutěž

Taneční 2015-2016

Odborná stáž studentů - Rzeszów (Polsko) - 11.2012

Více fotek najdete v fotogalerii.

Aktuality & novinky

ISŠ–COP hostila studenty z Dopravní akademie v Žilině

  • Publikováno: Čtvrtek 18.10.2012
  • Zařazení aktuality: Projekty
  • Shrnutí: Žáci z Dopravní akademie Žilina se zúčastnili od 1. 10. do 12. 10. 2012 odborné zahraniční stáže na ISŠ-COP.

Žáci z Dopravní akademie Žilina se pod vedením učitelů Ing. Rezníčkové a Ing.Chovana zúčastnili od 1. 10. do 12. 10. 2012 odborné zahraniční stáže na ISŠ-COP. Celá akce proběhla v rámci Operačního programu Cezhraničnej spolupráce SR - CR a projektu Robotika nezná hranice. Stáž byla zaměřená jak na výuku žáků ve svařování, tak i na sblížení dvou národů žijících vedle sebe.
Žáci ze Slovenska pracovali pod vedením učitelů odborného výcviku ISŠ-COP a zkušených svářečů na odborných pracovištích specializovaných na výuku svařování. Pro žáky ze Slovenska připravili učitelé naší školy učební texty a slovenští žáci již pod vedením Ing. Chovana přijeli na stáž teoreticky připraveni. Teorii je nutné však vždy doplnit i praktickými vědomostmi, které získali právě na našich pracovištích a ve firmě Bystroň, kde navíc poznali profesionální svařovací a další vybavení.
Ve volném čase se slovenští studenti spolu s vyučujícími seznámili s okolní krajinou, kulturou a místními zvyky. V rámci projektu navštívili mnohé historické památky, kulturní a sportovní akce. Za zmínku stojí poznání centra Valašského Meziříčí, katolického kostela Nanebevzetí Panny Marie, zámků Žerotínů a Kinských, hvězdárny, města Rožnova pod Radhoštěm a skanzenu v témže městě.

Studenti družební školy si oblíbili bowling, který je v našem městě velmi populární. Neméně kladně naši hosté přivítali návštěvy místního vodního světa, tenisového areálu, golfu a badmintonu. Závěrem je dobré dodat, že celá stáž splnila svůj účel po stránce vzdělávací, kulturní i výchovné a byla kladně hodnocena všemi účastníky projektu.
Autor příspěvku: Igor Kundrát, vedoucí manager projektu

 


 
Integrovaná střední škola - Centrum odborné přípravy a Jazyková škola s právem státní jazyková zkoušky Valašské Meziříčí

Palackého 49
75701 Valašské Meziříčí
571 685 222
posta@isscopvm.cz

Fotky a videa
Domov mládeže