Integrovaná střední škola - Valašské Meziříčí


Rychlé odkazy: Mapa stránek Facebook Novinky RSS Textová verze stránky

English Deutsch Stránky v češtině
Aktuálně: Vyhlášení 4. kola přijímacího řízení pro šk. rok 2018/2019
 

Pomaturitní studium 2014/2015

Robotika nezná hranice - Žilina 05.2011

Projekt "Robotika nezná hranice" (03.2011)

Exkurze - BIOCEL Paskov, a.s.

Gastro Ostrava, 11/2011

Slavnostní vyřazení tříd KČ4M, N2B

Adaptační kurz

Fotografie tříd 2011 - 2012

Více fotek najdete v fotogalerii.

Aktuality & novinky

ISŠ – COP a projekt IQ INDUSTRY

  • Publikováno: Úterý 13.12.2011
  • Zařazení aktuality: Projekty
  • Shrnutí: V letošním roce proběhla další část projektu IQ INDUSTRY.
ISŠ – COP a projekt IQ INDUSTRY

V letošním roce proběhla další část projektu IQ INDUSTRY, která spočívala ve stáži učitelů odborného výcviku Integrované střední školy - Centra odborné přípravy ve Valašském Meziříčí ve firmách PWO UNITOOLS CZ a. s. a Chropyňská strojírna, a. s. V PWO UNITOOLS CZ a. s. se učitelé odborného výcviku seznámili během 10denní stáže se základy technické přípravy výroby, strojní výrobou, tvorbou metodických plánů a simulací procesů, konstrukcí nástrojů, montáží nástrojů dle 3D prohlížeče bez použití montážní sestavy v papírové podobě, mezioperační kontrolou a dalšími výrobními postupy firmy. V Chropyňské strojírně, a. s. proběhl seminář programování CN obrábění v programu Catia 5 a zúčastnění měli možnost seznámit se s 3D měřicím strojem CMM.
Stáž byla zakončena vyhodnocovacím testem ze strany učitelů i ze strany firmy a nově nabyté poznatky budou zakomponovány do školního vzdělávacího programu oboru Nástrojař a Obráběč kovů. Rozšířením učebních osnov budou studenti lépe připraveni k práci v progresivních firmách, které od svých stálých zaměstnanců i nově vyučených žáků vyžadují znalost nových metod opracování kovů. Žáci vybavení těmito znalostmi si tak zlepšují své postavení na trhu práce.
„Hlavním cílem celého projektu je prosadit společnou politiku náboru 15letých žáků středních škol ke studiu na vybraných středních odborných školách a nové formy výcviku a vzdělávání učitelů, žáků a studentů těchto škol. Jsem proto velmi rád, že se výše zmíněného projektu naše škola účastní," prohlásil závěrem ředitel školy Mgr. Petr Pavlůsek.
Autor příspěvku: Mgr. Kateřina Röhrerová

 


 
Integrovaná střední škola - Centrum odborné přípravy a Jazyková škola s právem státní jazyková zkoušky Valašské Meziříčí

Palackého 49
75701 Valašské Meziříčí
571 685 222
posta@isscopvm.cz

Fotky a videa
Domov mládeže