Integrovaná střední škola - Valašské Meziříčí


Rychlé odkazy: Mapa stránek Facebook Novinky RSS Textová verze stránky

English Deutsch Stránky v češtině
Aktuálně: Den otevřených dveří 17. 1. 2018
 

Nejlepší svatební dort

Dýňová carvingová show - 09.2013

Nejlepší svatební dort

Fotografie tříd

Tradice bez hranic - Svátky jara (04.2011)

Exkurze Praha - říjen 2010

Turisťák v Rajnochovicích (září 2011)

Projekt "DEZA očima studentů" - vyhodnocení (05.2011)

Více fotek najdete v fotogalerii.

Aktuality & novinky

ISŠ-COP přichází s projektem „Finanční gramotnost mládeže“

  • Publikováno: Středa 09.11.2011
  • Zařazení aktuality: Projekty
  • Shrnutí: Od listopadu 2011 realizuje ISŠ-COP projekt, jehož hlavním cílem je zejména podpora finanční gramotnosti studentů.

Od listopadu 2011 realizuje ISŠ-COP, pod záštitou Města Valašské Meziříčí, další z řady projektů, jehož hlavním cílem je zejména podpora finanční gramotnosti studentů, kteří se často v běžném životě potýkají s tíživou finanční situací. V průběhu projektu „Finanční gramotnost mládeže" se studenti v modelových situacích připraví na zvládání problémových situací při vedení rodinného rozpočtu a předcházení zadlužování domácností.
„Žáci budou mít možnost skloubit své teoretické znalosti ekonomiky s praxí a naučit se ekonomicky hospodařit s vlastními finančními prostředky. Dále se naučí správně sestavovat rodinný rozpočet," uvedla Mgr. Dagmar Zetková, koordinátorka projektu.
Projekt tvoří ucelený komplex příkladu měsíčního rozpočtu rodiny. Studenti mohou absolvovat celý kurz nebo si vybrat jednotlivé přednášky a praktická cvičení, při kterých si sami dané situace a činnosti odzkouší v praxi. Pozornost při sestavování měsíčního rodinného rozpočtu bude věnována zejména jeho největší položce, a to stravování. Žáci se budou učit, jak úsporně nakupovat, hospodařit s potravinami a také se seznámí se základy zdravé výživy. Nedílnou součástí projektu je také snaha usnadnit studentům orientovat se v jejich právech a povinnostech v běžném životě.
„Doufám, že studenti po absolvování tohoto projektu pochopí, že odpovědnost za celý jejich další život je pouze na nich samotných, nikoli na sociální podpoře státu," dodal ředitel školy Mgr. Petr Pavlůsek.
Autor příspěvku: Mgr. Kateřina Röhrerová


 
Integrovaná střední škola - Centrum odborné přípravy a Jazyková škola s právem státní jazyková zkoušky Valašské Meziříčí

Palackého 49
75701 Valašské Meziříčí
571 685 222
posta@isscopvm.cz