Integrovaná střední škola - Valašské Meziříčí


Rychlé odkazy: Mapa stránek Facebook Novinky RSS Textová verze stránky

English Deutsch Stránky v češtině
Aktuálně: Vyhlášení 3. kola přijímacího řízení pro šk. rok 2018/2019
 

Leonardo Bratislava

Taneční 2015-2016

Exkurze ve firmě Behr Bircher Cellpack BBC Czech s.r.o.

Erasmus

Moravský pohár - 04.2015

Dýňový šampionát - 11.2014

Top Gastro Praha

Soutěž Gastro Junior - BIDVEST CUP

Více fotek najdete v fotogalerii.

Aktuality & novinky

ISŠ – COP hostila studenty z Dopravní akademie v Žilině

  • Publikováno: Úterý 01.11.2011
  • Zařazení aktuality: Projekty
  • Shrnutí: Žáci z Dopravní akademie Žilina se zúčastnili ve dnech 10. - 21. října 2011 odborné zahraniční stáže na naší škole.
ISŠ – COP hostila studenty z Dopravní akademie v Žilině

Žáci z Dopravní akademie Žilina se pod vedením učitelů odborného výcviku Milana Hrušky a Tomáše Křenka zúčastnili ve dnech 10. - 21. října 2011 odborné zahraniční stáže na naší škole. Celá akce proběhla v rámci Operačního programu Cezhraničnej spolupráce SR - ČR a projektu Robotika nezná hranice. Stáž byla zaměřená jak na výuku žáků na přístrojích a pomůckách zakoupených z evropských fondů, tak i na sblížení dvou národů žijících vedle sebe.
Žáci ze Slovenska pracovali pod vedením našich učitelů odborného výcviku na odborných pracovištích specializovaných na výuku pneumatiky, hydrauliky, elektropneumatiky a elektrohydrauliky, jež jsou všeobecně nazývány jako prvky automatizace a v poslední době jsou také velmi žádané našimi sociálními partnery z řad podniků a firem. Pro žáky ze Slovenska připravili učitelé integrované školy učební texty a právě oni pilotně ověřili životaschopnost těchto výukových materiálů. Teorie bylo nutné v tomto případě doplnit i praktickými vědomostmi ve firmách, jako např. firma ROBE lighting s.r.o., PWO UNITOOLS CZ a.s., Bystroň - Integrace s.r.o., CIE METAL CZ s.r.o., CIE PLASTY CZ s.r.o. a TATRA a.s.
Ve volném čase se slovenští studenti spolu s vyučujícími seznámili s okolní krajinou, kulturou a místními zvyky. V rámci projektu navštívili mnohé historické památky, kulturní a sportovní akce. Za zmínku stojí poznání centra Valašského Meziříčí, farního kostela Nanebevzetí Panny Marie, zámků Žerotínů a Kinských, hvězdárny, města Rožnova pod Radhoštěm, Valašského muzea v přírodě a Pusteven. Jako sport číslo 1 se ukázal bowling, který je v našem městě velmi populární. Neméně kladně naši hosté přivítali návštěvy místního vodního světa, golfu a badmintonu. Celá stáž splnila svůj účel po stránce vzdělávací, kulturní i výchovné a byla kladně hodnocena všemi účastníky projektu.
Autor příspěvku: Igor Kundrát, manažer projektu


 
Integrovaná střední škola - Centrum odborné přípravy a Jazyková škola s právem státní jazyková zkoušky Valašské Meziříčí

Palackého 49
75701 Valašské Meziříčí
571 685 222
posta@isscopvm.cz

Fotky a videa
Domov mládeže