Integrovaná střední škola - Valašské Meziříčí


Rychlé odkazy: Mapa stránek Facebook Novinky RSS Textová verze stránky

English Deutsch Stránky v češtině
Aktuálně: Vyhlášení 4. kola přijímacího řízení pro šk. rok 2018/2019
 

Recitační soutěž 03_2015

Besip - květen 2013

Taneční 2015-2016

Enersol 2014

Řeznická sekyra 2009

Slavnostní vyřazení tříd KČ3, PŘC3

Robotika nezná hranice - Žilina 05.2011

Robotika nezná hranice - 03.2012

Tradice bez hranic - Svátky jara (04.2011)

Slavností pasování 1. ročníků - 09.2012

Moravský pohár, Bzenec 03_2013

Více fotek najdete v fotogalerii.

Naši absolventi řekli o škole

Už je to nějaký pátek, co jsem skládala maturitu z ekonomických předmětů na ISŠ - COP. Musím říct, že znalosti právě těchto předmětů dnes a denně využívám ve svém podnikání. Vlastním ve Valašském Meziříčí květinářství Nirvana a jsem ráda, že jedním z pravidelných klientů je právě ISŠ - COP. Můžu tak alespoň formou květinové výzdoby vrátit svým bývalým učitelům všechno, co mi do života dali.
Mirka Fojtů, maturant 2001


 

Jsem ráda, že jsem měla možnost tuhle školu studovat!
Už dva roky můžu s radostí říkat, že umím vařit a i když školu nemá každý rád, pro mě to byly nejlepší školní léta, které jsem zažila...
Nevím, co víc bych měla o škole říct, snad jen, že jsem tam opravdu chodila ráda!
Pro maturanty: Hodně štěstí u zkoušek a v budoucím životě.
Pro prvňáky, druháky a třeťáky, ty, co Vás zkoušky teprve čekají - UČTE SE, UČTE SE, UČTE SE!!! Ať se za Vás tahle skvělá škola nemusí stydět...!!!
Katka Poppová


 

Nikdy jsem nelitoval toho, na jakou školu jsem po základní škole šel. Výuka byla podle mého názoru na vysoké úrovni, stejně jako praxe. Naše chyba (teda jen některých) byla, že jsme toho úplně nevyužili. Sloučení dvou škol se mi ze začátku zdálo docela dost nešťastné rozhodnutí, ale s odstupem času si myslím, že to byl správný krok. Znalosti, které jsme pochytili, využívám spíše v soukromém životě. Škola mi přinesla hodně zkušeností a rad do života, za které jsem momentálně nesmírně vděčný. Tím také patří velký dík paní učitelce Holáňové. Hodně nás toho naučila. Paní učitelky byly všeobecně vždy hodně tolerantní, chápavé a šly nám příkladem. Doufám, že se tahle věc na škole pořád nezměnila, jelikož si myslím, že to hodně puberťákům (tak jako mně) může jen pomoct. Závěr z mého pohledu je asi takový: Škola je výborná a lidem dá hodně.


 

Pořád ještě vzpomínám, jak jsem byl nervózní a jak jsem se třepal, když mělo být voláno mé jméno, ale po každém předmětu tréma opadávala a já se cítil líp, i když vědomosti s časem ubývaly, ale i přesto jsem se pořád cítil líp. Když se na to podívám, tak bych si určitě u maturity vybral asi angličtinu než matematiku, ne proto, že jsem odmaturoval za krásnou zaslouženou čtverku, ale proto, že momentálně potřebuji jazyk na komunikativní úrovni. Ale mám na školu hezké vzpomínky, takže jsem rád nakonec, že jsem se dostal do třídy paní učitelky Holáňové. Ale moc se už vaření nevěnuji, skončil jsem v Rakousku jako au-pair, a tak jsem potraviny vyměnil za děti. Ale jednou se k tomu určitě vrátím, nepřestalo mě to bavit, i když teď spíše ochutnávám rakouskou kuchyni.
Daniel Šesták


 

Přece jen - po dvou letech, co už jsme ze školy pryč hodnotit, jak jsme byli spokojeni s výukou a se školou, je trošku složité. Nemůžeme totiž vědět, co se za tu dobu změnilo. :)
Ale když budu mluvit za sebe, tak na střední školu ráda vzpomínám - na spolužáky i některé učitele, resp. učitelky.
Z mého pohledu mi škola hodně dala. Myslím si, že když se člověk učil (aspoň trochu), tak se toho mohl dost naučit. Stále studuji, a proto můžu říct, že z vědomostí ze SŠ hodně vycházím a dost mi pomohly při mém studiu. Je to možná i tím, že v podstatě pokračuju v oboru - chemie a technologie potravin, technologie řízení v gastronomii.
Měli jsme také štěstí na dobré učitele, kteří uměli látku dobře a zajímavě podat. Když budu jmenovat, tak to jsou především p.uč. Paprstkářová a p. uč. Holáňová, ale také p. mistrová Paprstkářová, která nám ve 4.ročníku hodně pomohla - především s našimi dokumentačními pracemi. Ale také děkuji p.uč. Hajné - sice jsem někdy ekonomiku fakt nemusela, ale dalo by se říct, že díky ní mám obě zkoušky z ekonomie a z účetnictví - díky dobrým základům ze SŠ jsem se ani nemusela moc učit a lépe jsem látce rozuměla.:)
Samozřejmě nemůžu mluvit za ostatní, ale když to shrnu, tak já SŠ hodnotím pozitivně.
Jana Dobiášová


 

Tuto školu jsem měla ráda a hodně jsem se v ní naučila. Učitelé byli skvělí a nic bych na ní neměnila. Možná snad jen to, že by praxe mohla být 5 dní, laboratoře by se mohly více zrekonstruovat a mohlo by být více příležitostí k různým turistickým zájezdům a exkurzím. Jinak by měla zůstat taková, jakou jsem ji poznala já.;)
Eliška Kročková


 

O naší škole jsem vždycky slýchával, že se zde schází ti, co se nedostali na průmyslovky, gymnázia, atd. Prostě odpad. Ale myslím si, že to není tak docela pravda. Osobně jsem měl možnost poznat několik škol, "Integra" mi vždycky připadala jako komplexní škola, podle mě s velkou budoucností a potenciálem, obsazena partou správných učitelů. Osobně bych neměnil a jako žák 9. třídy bych napsal na přihlášku to samé. Martin Bechný, maturant 2009


 

Nechci se tu opakovat, ale škola mi naprosto vyhovovala jak po stránce školy, tak i praxe. Jen já bych více ocenil (vzhledem k mému oboru Mechanik strojů a zařízení) větší důraz na CNC stroje. Ale jinak v pořádku škola a rozhodně nesouhlasím s tím, že by tam chodil nějaký "odpad". Myslím si, že v některých ohledech jsme lepší než jiní studenti např. ze „strojky". Měl jsem možnost to zjistit v praxi a musím říct, že některé věci opravdu zvládáme lépe. Škola mi naprosto vyhovovala. Učitelé dobří, spolužáci nejlepší a kdybych mohl, tak jdu na tuto školu znovu. Pavel Hurtík, maturant 2009.


 

Škola je po všech stránkách výborná (svářečská škola, praxe v areálu školy, možná praxe po domluvě mimo areál školy, výborný kolektiv učitelů a skvělá komunikace, je toho hodně). Mám stejný názor jako Pavel Hurtík, jelikož jsem studoval obor Mechanik strojů a zařízení, přivítal bych více prostoru a důrazu na CNC stroje. Kdybych měl znovu vyplňovat přihlášku na střední školu, tak by to určitě byla ISŠ - COP Valašské Meziříčí. Byl jsem s touto školou spokojený, měli jsme výborný kolektiv. Byly to dosud nejlepší 4 roky, které jsem prožil!
Lukáš Svák, maturant 2009


 

Souhlasím, že tato škola je na dobré úrovni, byl jsem zde opravdu spokojen. Můžu jen doporučit a chválit. Byla jen jedna věc, která mi vadila, a sice že praxe v oboru Mechanik strojů a zařízení nebyla moc přínosem. Nebýt svářečské školy, 14 dní na soustruhu a 14 dní na frézce, tak mi praxe nedala skoro vůbec nic. Chtělo by to opravdu větší zaměření na ty STROJE A ZAŘÍZENÍ!!!
Petr Machala, maturant 2005


 

Pracuji něco málo přes pět let jako chemik ve firmě. Dá se říct, že mi stačí vzdělání získané na ISŠ-COP. V chemii se neustále musím vzdělávat a myslím si, že na " Integrovce" dáváte dobrý základ pro vysokoškolské vzdělání, ale i celkově pro fungování v praxi! Jen tak dál. S pozdravem Martina Skýpalová, maturant 2004


 

Ahojky,
když jsme nastupovala na ISŠ já (je to už nějaký pátek), tak si myslím, že škola měla pověst v okolí, že se tam jde bez přijímaček, a proto si ji hodně lidí vybralo. I já tenkrát sáhla po škole, která mě vzala bez přijímaček a až po druhém kole přijímacího řízení, protože jsme se na svou vysněnou školu nedostala. S odstupem času jsem byla moc ráda a během pár týdnů mi vůbec nevadilo, že jsem se nedostala, kam jsem chtěla. Byla jsme strašně vděčná za kolečko, které jsme dělali v praxi v prvním ročníku, byly to základy, které se mi nikdy neztratí a už jsme je několikrát využila, i když jako holka jsem byla někdy ztracená - hlavně v elektru. Praxe na škole je k nezaplacení, je to dokonalé prohloubení teoretických znalostí a člověk si tu teorii pak vyzkoušel vlastníma rukama. Ale na druhou stranu je fakt, že na VŠ pak trošku chybí ta teorie při přednáškách, kdy mají navrch studenti z gymplu. Na druhou stranu jsme je my předčili v laboratořích, kde oni trošku pokulhávali.
Ale jak říkám, už jsme ze střední dlouho pryč a netuším, jak se osnovy učiva změnily. I ta pověst školy bez přijímaček už určitě vymizela, protože poslední roky se přijímačky nedělaly téměř na žádnou střední školu.
A jestli bych si školu vybrala znovu? Určitě ne. I když se mi tam velmi líbilo a někdy bych chtěla vrátit čas o pár let a znovu jezdit vlakem a chodit tu dálku z "vlakáče" do školy a mít strach z toho, jestli náhodou nepůjdu k tabuli zrovna já, tak bych šla na školu s jiným zaměřením. Nakonec jsem u chemie nezůstala a dala jsem se na studium humanitních věd, ke kterým mám o něco blíž než k chemii. Ale škola jako taková je super a velmi ráda na ty roky strávené na jejich chodbách vzpomínám.
Pro mě zůstává otevřená otázka: Jaká je teď ISŠ-COP po sloučení s jinou SOŠ?
Michaela Slováčková


 

Dobrý den,
naše škola mě dokázala dobře připravit na práci v laboratoři a i informace z oborových předmětů chemie byly na dobré úrovni. Jen by možná nebylo špatné přidat malý základ biochemie.
Největší problém na vysoké škole jsem ale měla s matematikou, kde jsme na střední neprobírali látku, kterou na vysoké brali za vysvětlenou a procvičenou (hlavně derivace a integrály). Nevím, zda z naší školy odchází na vysoké školy nějaké významné procento, aby se dalo uvažovat o zavedení tohoto učiva nebo alespoň zavést kroužek matematiky pro uchazeče na vysoké školy. To by opravdu nebylo marné. Vím i ze zkušeností mých bývalých spolužáků, že matematika byla překážka, kterou většina nezvládla a studium tedy na vysoké škole nedokončila.
Ing. Lenka Malinová


 

Tato škola mě dobře postavila na startovní čáru do života, dala mi spoustu zkušeností, nových přátel a kontaktů. Dle mých občasných návštěv stále dostává novější kabát, učebny jsou vybavenější novou technikou a okolí se čím dál tím více zkrášluje. Řekl bych, že poslední dobou je konkurentem všem velkým středním školám. Jan Jurásek E4M 2007


 

Na střední školu mám jen samé dobré vzpomínky. Postupem času zjišťuji, že to bylo nejkrásnější období v mém životě. Člověk je ještě takový bezstarostný a objevuje nový svět. Mnohé jsem se naučila a poznala spoustu super přátel, s kterými se scházím doposud Musí i říci, že na této škole je spousta bezvadných pedagogů a mistrů. Prostě jsem ráda, že jsem zrovna zde mohla studovat
Lenka Děcká


 

 


 
Integrovaná střední škola - Centrum odborné přípravy a Jazyková škola s právem státní jazyková zkoušky Valašské Meziříčí

Palackého 49
75701 Valašské Meziříčí
571 685 222
posta@isscopvm.cz

Vše o škole
Studijní obory
Další vzdělávání
Fotky a videa
Domov mládeže
Jazyková škola