Integrovaná střední škola - Valašské Meziříčí


Rychlé odkazy: Mapa stránek Facebook Novinky RSS Textová verze stránky

English Deutsch Stránky v češtině
Aktuálně: Vyhlášení 4. kola přijímacího řízení pro šk. rok 2018/2019
 

Lyžařský kurz 17. -21. 1. 2011

Adaptační pobyty

Adaptační pobyty

2. ples ISŠ - COP

Adaptační kurz

Více fotek najdete v fotogalerii.

Přehled gastronomických oborů

Čtyřletý maturitní obor

  • Gastronomie 65-41-L/01

Studijní obor připravuje žáky na zvládnutí technologie přípravy jídel pro běžné a slavnostní příležitosti včetně jídel dietních, na expedici jídel a nápojů, ovládání techniky přípravy a dokončování jídel před hostem, sestavování jídelních a nápojových lístků, ovládání přípravy míšených nápojů, ovládání základů obsluhy a s ní související činnosti, ovládání moderní administrativní techniky, osvojení si evidence pohybu zboží, skladování, kalkulace a stanovení ceny, ovládání techniky příjímání, evidování a vyřizování objednávek. Žák získá přehled o strojním zařízení a technickém vybavení provozoven společného stravovaní a dovede je prakticky využívat. Absolventi studijního oboru nacházejí uplatnění v podnicích společného stravování, zejména ve funkcích kuchař - kuchařka, číšník - servírka a podle osobních předpokladů i ve vyšších funkcích. Teoretická výuka poskytuje vzdělání ve všeobecných a odborných předmětech. Odborné znalosti získávají žáci v předmětech technologie, stolničení, potraviny a výživa, speciální technologie, ekonomika a účetnictví a marketing. Na teoretické vyučování navazuje odborný výcvik, který probíhá ve školních nebo smluvních pracovištích školy. V rámci nadstandardní výuky mohou žáci absolvovat kurz studené kuchyně, someliérský kurz nebo barmanský kurz.
Úspěšní absolventi tohoto oboru mají možnost se ucházet o přijetí na vyšší odborné škole nebo na vysoké škole.

Tříletý učební obor

  • Kuchař, číšník 65-51-H/01

Učební obor, který připravuje žáky na zvládnutí technologie přípravy jídel pro běžné stravování i slavnostní příležitost ve veřejném stravování. Je zaměřen na osvojení si psychologických základů profesního chování, společenského chování a ovládání různých technik obsluhy v pohostinství. Obor je koncipován jako samostatný obor profesní přípravy pro úsek technologie přípravy jídel a obsluhy se všeobecným přehledem pro celou oblast společného stravování.

 

Praktické vyučování žáků probíhá v týdenních cyklech a je uskutečňováno na školních pracovištích cvičného i restauračního charakteru, ale také na smluvních pracovištích, jako např. Restaurace Rajka, Hotel Panáček a Apollo ve Valašském Meziříčí, Restaurace U Trpaslíka a Zlaté Časy ve Vsetíně, Hotel AGH v Rožnově pod Radhoštěm a v Hranicích na Moravě je to Penzion Stará Střelnice, Restaurace Sparta, Monika, Švejk a další.

 

Zájemců umožňujeme získat osvědčení v odborných kurzech studené kuchyně, barmanském či someliérském kurzu.

 

Absolventi mají možnost pokračovat v nástavbovém studiu ukončeném maturitní zkouškou nebo uplatnit získané předpoklady pro vykonávaní obchodně podnikatelských aktivit v oboru, pracovat jako samostatný kuchař, číšník v pohostinství, v lázeňských zařízeních, v závodních jídelnách a podobně.

Videopředstavení gastronomických oborů

Školní vzdělávací programy gastronomických oborů

undefined
Soubor ke stažení: ŠVP Gastronomie

Informace o souboru: Velikost 2179 kB | Aktualizováno 03/05/12 | Typ souboru Adobe AcroRead (PDF)
Soubor ke stažení: ŠVP Kuchař - číšník

Informace o souboru: Velikost 2335 kB | Aktualizováno 03/05/12 | Typ souboru Adobe AcroRead (PDF)

Aktuality & novinky


 
Integrovaná střední škola - Centrum odborné přípravy a Jazyková škola s právem státní jazyková zkoušky Valašské Meziříčí

Palackého 49
75701 Valašské Meziříčí
571 685 222
posta@isscopvm.cz

Vše o škole
Studijní obory
Další vzdělávání
Fotky a videa
Domov mládeže
Jazyková škola