Integrovaná střední škola - Valašské Meziříčí


Rychlé odkazy: Mapa stránek Facebook Novinky RSS Textová verze stránky

English Deutsch Stránky v češtině
Aktuálně: Den otevřených dveří 17. 1. 2018
 

Adaptační kurzy 2011 (září 2011)

Juniorská barmanská soutěž AHOL CUP 2012

Baťova vila - 11.2014

Gastro Hradec 2012 - carving

Fotografie tříd 2011 - 2012

Cyklovýlet na Hážovské díly - 06.2011

Německo - Cham

Více fotek najdete v fotogalerii.

Aktuality & novinky

Baristický kurz

  • Publikováno: Pátek 11.11.2016
  • Zařazení aktuality: Gastronomické obory
  • Shrnutí: Žáci, učitelé a zástupci partnerů školy se seznámili s kávou od A do Z
Baristický kurz

„Dobrý den, budoucí kolegové, svět kávy je velmi zajímavý a otevřený všem, co máte zájem o gastronomii. Rádi vám předáme svoje zkušenosti a navedeme vás v oboru gastronomie do tajů správné přípravy kávy a jejího podávání." Těmito slovy zahájil baristický kurz jeden z lektorů a trenérů České barmanské asociace a Mistr kávy Roman Pospíchal. Spolu s ním přijel i další lektor, trenér a zároveň barista Adam Troubil, který se od svých 22 let může pyšnit národním titulem Mistr kávy.
Kurzu se zúčastnili žáci, učitelé a zástupci partnerů školy. Během dne byli účastníci seznámeni s informacemi o pěstování kávy, jejím zpracování a samotné přípravě. Nechyběla ani zmínka o hygieně provozu, ošetření kávovaru a správné přípravě provozu.
Největší část kurzu zabrala samotná příprava espressa a správného našlehání mléka, které je potřeba k různým variantám přípravy espressa. Po celý den provázela budoucí baristy videa z různých soutěží a přehlídek a kurz byl zakončen závěrečným testem. Úspěšní účastníci obdrželi certifikát CBA s celosvětovou platností.
Závěrem vás chci informovat o přípravě dalšího kurzu České barmanské asociace s názvem Teatender alias čajový specialista, který se opět uskuteční na naší škole. Bližší informace k tomuto kurzu vám podá Ing. Helena Davidová, jež kontaktujte na e-mailu hdavidova@isscopvm.cz.
Mgr. Milan Románek


 
Integrovaná střední škola - Centrum odborné přípravy a Jazyková škola s právem státní jazyková zkoušky Valašské Meziříčí

Palackého 49
75701 Valašské Meziříčí
571 685 222
posta@isscopvm.cz