Integrovaná střední škola - Valašské Meziříčí


Rychlé odkazy: Mapa stránek Facebook Novinky RSS Textová verze stránky

English Deutsch Stránky v češtině
Aktuálně: Vyhlášení 3. kola přijímacího řízení pro šk. rok 2018/2019
 

Barmanský kurz 2009

Den Země 2012

Fotografie tříd 2011 - 2012

Adaptační kurz

No losers, only winners!

Gastro Ostrava, 11/2011

Besip - květen 2013

Slavnostní vyřazení tříd KČ4M, N2B

Více fotek najdete v fotogalerii.

Aktuality & novinky

Exkurze třídy KČ3 ve společnosti R. Jelínek a. s. ve Vizovicích

  • Publikováno: Úterý 02.06.2015
  • Zařazení aktuality: Potravinářské obory
  • Shrnutí: Dne 11. května 2015 jsme se vydali na cestu do Vizovic, kde nás čekala exkurze ve společnosti R. Jelínek a. s.
Exkurze třídy KČ3 ve společnosti R. Jelínek a. s. ve Vizovicích

Bylo to jednoho slunného, ale chladného rána s datem 11. května 2015, kdy jsme se s paní mistrovou Nešovičovou a Seibertovou vydali na cestu do Vizovic, kde nás čekala exkurze ve společnosti R. Jelínek a. s.
Akciová společnost Rudolf Jelínek se zabývá výrobou alkoholických nápojů, zejména destilátů. Tradice výroby ovocných destilátů ve Vizovicích sahá až do roku 1585. Samotná společnost vznikla na konci předminulého století, v roce 1894.
Po příchodu do firmy nás přivítal manažer pro obchodní partnery a speciální projekty pan Pavel Korec. Usadil nás v sále, kde jsme zhlédli film o vzniku a vývoji společnosti. Potom jsme se vydali na prohlídku areálu. Ta začala na nádvoří, kde jsme byli seznámeni s funkcí destilační kolony firmy Arnold Holstein. Pokračovali jsme do muzea, ve kterém byl ve skleněné podlaze umístěn model celé firmy a také mnoho archivních dokumentů o vzniku společnosti. Dál naše cesta vedla k zařízení, ve kterém se lehce pomele ovoce a to pak trubkami putuje do kvasných tanků (těch je tam umístěných 200). V kvasírně nám byl popsán kvasný proces, a jak se obrovské tanky udržují. Odtud naše skupina pokračovala do prostor rektifikace. Zde probíhá trojnásobná destilace. Dalšími místy, která jsme navštívili, byly: whiskárna (v dubových sudech tady dozrává whisky Gold Cock a jsou zde umístěny schránky, které mají pronajaty členové Spolku přátel Jelínkovy slivovice), provoz egalizace s obřími dřevěnými sudy (zrání destilátů), stáčírna (plnění láhví) a degustační místnost. V podnikové prodejně jsme si ale mohli koupit cokoliv ze sortimentu, který společnost R. Jelínek vyrábí.
Exkurze byla velice zajímavá a poučná a jsme všichni rádi, že jsme si mohli vše zblízka prohlédnout.
Autor příspěvku: kolektiv žáků KČ3

 

Přiložená galerie obsahuje celkem 14 fotek | Zobrazit všechny fotky
Náhodný výběr fotek z kategorie Exkurze - Jelínek . Pro zobrazení celé galerie klikněte zde.

 
Integrovaná střední škola - Centrum odborné přípravy a Jazyková škola s právem státní jazyková zkoušky Valašské Meziříčí

Palackého 49
75701 Valašské Meziříčí
571 685 222
posta@isscopvm.cz

Fotky a videa
Domov mládeže